Jump to Navigation

Heidelberg’in Türk Ambalaj Matbaacısındaki Başarısı

 

 

 

  • Komple çözüm sayesinde müşterimize sağlanan ilave katma değer
  • İkinci şekilli kesim makinesi Varimatrix müşteri tarafından sipariş edildi.
Türkiye'de bulunan ambalaj matbaası Yüksel Kutu, drupa 2008'de sipariş ettiği ilk Varimatrix 105 CS şekilli kesim makinesi kurulduktan kısa bir süre sonra ikinci Varimatrix 105 CS'yi sipariş etti. Yeni makineleri arasında bir de beş renk ilave lak üniteli Speedmaster CD 102 baskı makinesi ve Polar 115 bulunmasının yanı sıra, ilave olarak Heidelberg Prosetter 102 (70x100) CtP bilgisayardan kalıba pozlama sistemi yatırımını da gerçekleştirdi.

Şu ana kadar yatırım kararlarını genellikle ikinci el makineden yana kullanan Yüksel Kutu, yeni makinelerin yüksek verimliliğinden ve kullanım kolaylığından son derece memnun. Yüksel Kutu'nun sahipleri Sn. Abdullah Yüksel ve Sn. Süleyman Yüksel, memnuniyetlerini ve görüşlerini şu şekilde dile getirmektedir," Yeni şekilli kesim makinelerimiz ile çok daha iyi kalite elde etmekteyiz ve şekilli kesim gerektiren yeni siparişler de aldık. Heidelberg bizim çözüm ortağımız ve onlarla iyi ve yakın iş birliği içerisindeyiz. Şu ana kadar üretimimizi Heidelberg  kazanlı, Uzakdoğu kökenli ve farkli markaların kesim   makineleriyle yapıyorduk ama şimdi aynı aparatları kullanarak Varimatrix 105 CS ile çok daha yüksek verimlilik elde edebilmekteyiz. Yüksek üretim hızı ve hızlı iş geçişleri üretkenliğimizi artırdı."  

Merkezi İstanbul'da bulunan Yüksel Kutu, 280 kişilik ekibi ile gramajı 300 ila 450 gr arasında değişen yüksek kalitede gıda ve şekerleme ambalajları üretmekte ve sektöründe Türkiye'nin en büyük üretim kapasitesine sahip firması konumundadır.

Heidelberg Türkiye Genel Müdürü Carsten Heitkamp konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde paylaştı, "Heidelberg olarak ambalaj sektöründeki çözüm sunucu kimliğimiz oturmakta. Müşterilerimizin yanında olup, tüm sorularına cevap verebilecek durumdayız. Varimatrix 105 CS Heidelberg Türkiye teknik servisi tarafından kuruldu ve müşterimize konuyla ilgili kapsamlı eğitimler verildi." 

1 Kasım 2001'den bu yana Türkiye'de kendi organizasyonu ile bulunan Heidelberg, 35'i teknik serviste olmak üzere 77 kişilik ekibi ile tam çözüm sunmaktadır.

Şekilli kesim işlemleri için ekonomik bir giriş çözümünü temsil eden Varimatrix 105 CS, yüksek verimliliği ve kısa hazırlık süresi ile avantaj sağlamaktadır. Dokunmatik ekran kontrol paneli ise kullanıcıya büyük kolaylık sağlamaktadır. Varimatrix CS'deki C kesim ve S ayıklama anlamı taşımaktadır.

Carsten Heitkamp yatırımları şu şekilde özetlemekte," Müşterimizdeki  iş perspektifinin gelişimini izlemek çok ilginç. Yüksel Kutu, makine kullanılabilirliği, iş gücü maliyeti ve kapasite sınırlarını baştan sona bir araya getirdiğinizde Türkiye gibi düşük ücretlerin söz konusu olduğu bir ülkede Heidelberg´ten alınan çözümlerle matbaanın kendi büyüme hedeflerini gerçekleştirebileceğini göstermektedir. Yapılan ikinci Varimatrix yatırımı da takip edilen stratejinin ne kadar başarılı olduğunun kanıtıdır"

 Basılabilir Sayfa

 

© Heidelberger Druckmaschinen AG 

Heidelberg